czwartek, 27 marca 2014

Przepis na sukces

przepis na sukces
Źródło
W sobotę popołudniu jadąc samochodem słuchałam radia (chyba było to Radio Zet) i ku mojemu zaskoczeniu gościem programu okazał się być Pharrel Williams, autor popularnej i lubianej na całym świecie piosenki "Happy". Prowadząca program poprosiła muzyka o wytłumaczenie słów: "Clap along if you feel like a room without a roof", który bez wahania przyznał, że to wyłącznie metafora. Bardzo często ludzie kierując się tytułem jego piosenki pytają go o przepis na sukces, przepis na szczęście - a przecież nie ma jednej uniwersalnej receptury. Bardzo często w Internecie pojawiają się schematy czy wzory na szczęście "ćwicz, uśmiechaj się, itp." - ale czy rzeczywiście to wystarczy? Bądźmy szczerzy, nie każdego dnia przepełnia nas ogrom szczęścia i energii. Zdarzają się gorsze dni i nie ma w tym niczego złego. Istotne jest natomiast, żeby ten jeden gorszy dzień nie zmienił się w tydzień - to wszystko. Piosenka "Happy" ma pokazać, że każdy z nas może być szczęśliwy. Czy rzeczywiście będziemy? To zależy wyłącznie od nas. Najczęściej sami dla siebie jesteśmy ograniczeniem w drodze do szczęścia, wydaje  nam się, że inni mają lepiej i łatwiej. Nie dostrzegamy tego co jest wokół nas. Pharrel Williams pragnie pokazać, że nie mamy wokół siebie zbudowanego muru, nic oprócz własnej kreatywności i odwagi nas nie ogranicza. Nie sugeruję, że szczęście czy sukces ( w jakiejkolwiek dziedzinie) jest łatwy do osiągnięcia - bo nie jest. Wymaga on od nas ciężkiej i systematycznej pracy nad sobą, ale nie jest poza naszym zasięgiem.


Ta audycja sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać nad tym jak kierujemy swoim życiem i jakie mamy podejście, ale prawdziwym motywatorem do napisania tego posta był sobotni wpis na Facebookowym profilu Shauna T - znanego i cenionego trenera.
"So last night I had the pleasure of meeting an amazing woman at the restaurant. She was a server and she was so happy and excited when she saw me. Which I loved becouse I love seeing people smile. Before I left I wanted to say goodbye and when I did she introduced me to her roommate. Her roommate said,  "I dont't do your videos becouse I'm a thick girl" I kind of jokes around with her and said "The more you can shake, the more you can make" and then we laughed and dances. Bud that got me tkinking. Why do we let what we look like stop us from being helthiER? The ER is a big deal. No one said we have to be model thin. No one said we have to win a fitness competition. We just need to be healthiER."
Osobiście darzę go ogromną sympatią, a ten wpis sprawił, że jest ona jeszcze większa. Czasami mam bowiem ochotę krzyczeć: nie wszyscy musimy być modelkami, nie wszystkie musimy być chude - najważniejsze, żebyśmy podobały się same sobie. Ostatnio usłyszałam od osoby regularnie uczęszczającej na zajęcia aqua fitness, że nie schudła jeszcze zbyt wiele - automatycznie chciałam doradzić więcej wytrwałości i badania hormonalne, a w odpowiedzi usłyszałam "ale to nic, lepiej się czuję i podobam się sobie, jest ok". Te słowa sprawiły, że uśmiech nie schodził z mojej twarzy przez resztę dnia. Nie znam przepisu na sukces, ale życzę wszystkim takiego zdrowego podejścia i takiej akceptacji jaką ma ta kobieta. Nie powiem Ci co zrobić, żebyś była szczęśliwa. Mogę jedynie zachęcić Cię do pracy nad tym każdego dnia. Słuchaj ulubionej muzyki, ubieraj się w to co lubisz i nie słuchaj ludzi wiecznie marudzących. Życzę Ci miłego dnia i mam nadzieję, że za Twoim oknem również świeci słońce.

dobry dzień
Źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz