niedziela, 6 lipca 2014

Piękne plecy bez siłowni

Kiedy pytam swoje klientki na co mają dzisiaj ochotę najczęściej słyszę: na brzuch. No tak, brzuch, brzuch, brzuch... Nasza największa zmora. Jakież było moje zdziwienie i radość, kiedy usłyszałam, że Panie chcą mieć piękne plecy, które będą ładnie wyglądały w sukience.
Jeżeli nadal obawiasz się tego rodzaju ćwiczeń porzuć swoje  lęki. Wiem, że ćwiczenie pleców kojarzy się z natychmiastowym rozrostem barków i wielkimi, umięśnionymi plecami. Wielokrotnie wspominałam już, że to nie jest takie proste. Kilka ćwiczeń nie sprawi, że będziesz miała "męskie" plecy, no chyba, że wstrzykujesz sobie testosteron ale za to nie biorę odpowiedzialności;)
A tak całkiem poważnie - plecy napięte wyglądają zupełnie inaczej, mięśnie są widoczne, być może w takiej wersji nie będą Ci się podobały, ale nie chodzisz tak po ulicy. W sukience plecy będą wyglądały inaczej, będą smukłe i jędrne - bez wylewających się boczków. Domyślam się, że tego właśnie pragniesz? Zapraszam do ćwiczeń.
Ćwiczenia gwarantujące smukłe i jędrne ręce prezentowałam tutaj. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam proste, ale skuteczne ćwiczenia na plecy, które możecie wykonać w warunkach domowych. W przyszłości pojawią się również ćwiczenia na maszynach.
Pompka to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, kształtujących nie tylko plecy, ale również klatkę piersiową, ręce czy brzuch. Czy widział ktoś kiedyś mężczyznę regularnie robiącego pompki z brzydkim brzuchem? Ja też nie.

Leżąc na plecach unieś tułów do góry, a następnie przenieś ręce do tyłu - zepnij łopatki i wróć do pozycji wyjściowej.

triceps w podporze

Ćwiczenie, w którym głównie pracuje triceps, ale kształtuje ono również plecy. Jeżeli nie jesteś w stanie utrzymać się na piłce wykonaj na na krześle, skrzyni lub stepie. Nogi ugięte, dłonie skierowane do siebie, uginając łokcie schodzisz w dół.

prostowniki grzbietu

Unoszenie tułowia na piłce, doskonałe ćwiczenie na mięśnie odcinka lędźwiowego oraz prostowniki grzbietu. Jeżeli nie jesteś w stanie utrzymać się w tej pozycji stań bliżej ściany i oprzyj stopy na ścianie. 

ćwiczenia na plecy

Wiosłowanie ciężarkami - pochyl się do przodu, poprzez uginanie rąk przenoś je do tyłu - ściągnij łopatki, pamiętaj aby łokcie były blisko tułowia. 

ćwiczenia na plecy

Wiosłowanie sztangą -  dłonie ustaw nieco szerzej, sztangę przyciągaj do brzucha.  

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w klubie Energy Gym w Będzinie 
ul. Zwycięstwa 12
(pawilon handlowy, parter) 
do którego serdecznie zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz