środa, 16 lipca 2014

Trening Spartakusa

Trening Spartakusa to trening Andy'ego Whifielda, który wcielił się w tytułową postać w serialu "Spartakus: krew i piasek". Aby jak najlepiej oddać charakter granej postaci Andy Whitfield ciężko trenował pod okiem Rachela Cosgrove'a z kalifornijskiego centrum treningowego Results Fitness. Ułożony dla aktora zestaw ćwiczeń opiera się na coraz bardziej popularnej zasadzie treningu obwodowego i składa się z zaledwie 10 ćwiczeń, angażujących prawie wszystkie mięśnie naszego ciała. 
Dlaczego tylko 10 ćwiczeń?
Źródło
Trening Spartakusa to obwód metaboliczny - trening siłowy prowadzony w szybkim tempie, podczas którego naprzemiennie wykonuje się ćwiczenia na dolną i górną część ciała. Takie ułożenie ćwiczeń daje nam podobny efekt jaki uzyskujemy dzięki bieganiu interwałowemu. W obwodach metabolicznych w każdym ćwiczeniu skupiamy się na innych mięśniach, co pozwala nam utrzymać wysoką intensywność przez długi czas, mimo braku przerw pomiędzy ćwiczeniami. Efektem takiego systemu jest szybsze spalanie tłuszczu.
Jak ćwiczyć?
Każde z  przedstawionych poniżej ćwiczeń wykonuj przez 60 sekund, przerwy pomiędzy ćwiczeniami ogranicz wyłącznie do zmiany pozycji lub obciążenia. W miarę możliwości wykonaj od 1 do 3 serii. Między seriami zrób do 2 minut przerwy. 
Co obiecują autorzy?
W efekcie dostajesz do ręki piekielnie efektywny trening, który pozwoli Ci spalić tłuszcz, wypracować szeroką klatkę, powiększyć ramiona i odsłonić sześciopak. Zbudujesz smukłą, atletycznie wyglądającą sylwetkę i będziesz w najlepszej formie w swoim życiu.
Nie mogę powiedzieć, że przetestowałam ten trening na sobie ponieważ wykonałam go tylko raz. Był dla mnie ciekawym urozmaiceniem, ale muszę przyznać, że wolę inny schemat interwałów. 60 sekund to dla mnie za dużo - zaczynam się nudzić.  Takie rozłożenie wchodzi w grę, kiedy wykonuję bardziej złożone ćwiczenia - burpees z piłką, pompki z przejściem lub przeskokiem przez piłkę albo różne kombinacje wskoków na skrzynię. Wykonywanie przez 60 sekund lungees było nieco monotonne. Mimo to uważam, że ten trening będzie skuteczny - dobre ćwiczenia z odpowiednim obciążeniem -> to musi zadziałać.
1. Przysiad z ciężarkiem
2.  Rower górski
3. Swing ciężarkiem
4. Pompki + Side Plank

5. Lungess z przeskokiem
6. Wiosłowanie
7. Wykroki boczne
8. Podciąganie hantli
9. Wykroki ze skrętem tułowia
10. Wyciskanie hantli stojąc
Źródło zdjęć: Men's HealthBrak komentarzy:

Prześlij komentarz