wtorek, 5 listopada 2013

Potęga pilatesu

Źródło

W poście dotyczącym uzależnienia od ćwiczeń wspominałam już, że Pilates ma niezwykłe właściwości zdrowotne, a nasz kręgosłup prędzej czy później podziękuje nam za jego praktykowanie.
Dzisiaj chciałabym wskazać dlaczego warto (a nawet trzeba:) ) poznać metodę Josepha Pilatesa:
1 - Uczymy się koncentracji- skupiamy się na poszczególnych ćwiczeniach, doskonalimy technikę, pracujemy zarówno ciałem jak i umysłem.
2-  Wzmacniamy nasze mięśnie - wykorzystujemy obciążenie własnego ciała, które wystarcza do zarysowania pięknych mięśni.
3- Działa relaksacyjnie - Pilates w 1986 roku powiedział: "Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi" i miał absolutną rację.
4 - Każdy może ćwiczyć - wszystkie ćwiczenia mają kilka wersji od początkującej do zaawansowanej. Nie ma więc osoby, dla której pilates byłby zbyt trudny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie
5- Wzmacnia nasz kręgosłup -  Poprzez wykonywanie ćwiczeń  odciążamy nasz kręgosłup, a także  poprawiamy naszą giętkość.
6- Uczy nas oddychania - pilates bazuje na odpowiednim oddychaniu, które wzmacnia napięcie naszych mięśni. Jest to doskonałe wprowadzenie do KAŻDYCH innych zajęć. Prawidłowe oddychanie jest bowiem kluczem do sukcesu.
7- Poprawia stabilizację i wytrzymałość.

Źródło

Powyżej przedstawiam przykładowe ćwiczenia pilatesu i zachęcam do ich wypróbowania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz